Powrót do: Medycyna, Zdrowie

Ile kosztuje pobyt w domu opieki?


Starość dopadnie prędzej czy później każdego z nas. Nie jesteśmy w stanie się przed tym ustrzec. Jest to naturalna kolej rzeczy. Starość jednak nie musi oznaczać niczego negatywnego czy złego. Może być spokojna, przyjemna i pełna atrakcji.

Potrzeby seniora w domu opieki

Tak naprawdę, jeżeli rodzina nie jest w stanie zapewnić starszej osobie dostatecznej opieki, dom opieki Wrocław jest w stanie zastąpić ją w tej roli Jest to miejsce przyjazne seniorowi, a z roku na rok oferta takich ośrodków staje się coraz bardziej atrakcyjna i dostosowana do potrzeb seniora.

Wszystko to sprawia, że senior w tym miejscu może poczuć się po prostu wyjątkowo dobrze. Jak u siebie w domu. Szczególnie popularne są placówki prywatne, których oferta jest krojona na miarę seniora.

Indywidualne pokoje w domu seniora

Posiadają indywidualne pokoje, pełną opiekę medyczną, wiele atrakcji. Jednak za pobyt w takim miejscu trzeba płacić. I to całkiem sporo. Jeżeli emerytura seniora nie pokrywa całych kosztów związanych z pobytem, resztę musi dopłacić rodzina.

Zwykle całkowity koszt miesięcznego pobytu osoby starszej w domu opieki kosztuje około 2,5 tysiąca złotych. Najbardziej renomowane placówki żądają jednak nawet 7 tysięcy złotych. Wszystko zależy od standardu, jaki zostaje zaproponowany starszej osobie. Im będzie on wyższy, a opieka bardziej profesjonalna, tym cena za pobyt naturalnie wzrasta.

Ile kosztuje pobyt w domu seniora

W końcu za wszystkie atrakcje i komfortowy pobyt po prostu trzeba płacić. Jednak lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że starsza osoba będzie miała najlepszą opiekę z możliwych. Dzięki temu jej pobyt w takim miejscu będzie komfortowy i w pełni dostosowany do potrzeb. Warto więc stawiać na profesjonalne i dostosowane do potrzeb domy opieki.

Więcej na temat ceny pobytu w domu opieki we Wrocławiu dowiesz się tutaj: http://www.phm.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj