Powrót do: Budownictwo, Wykończenie wnętrz

Rolety i żaluzje alternatywą dla firan i zasłon


Zarówno rolety, jak i żaluzje to ciekawa alternatywa dla firan i zasłon wszędzie tam, gdzie zależy nam nie tylko na ochronie przed zbytnim nasłonecznieniem, ale również zachowaniu prywatności. W przypadku ochrony przed włamywaczami warto z kolei rozważyć specjalny rodzaj rolet, a mianowicie rolety zewnętrzne.

Funkcje rolet i żaluzji w domu

Zamontowanie rolet lub żaluzji w mieszkaniu pozwala precyzyjnie, jak żaden inny system, kontrolować poziom nasłonecznienia w danym pomieszczeniu. Szeroki wybór modeli pozwoli wybrać ten najwłaściwszy do każdego okna, także francuskiego lub balkonowego. Regulowanie ilości dochodzących do pomieszczenia promieni słonecznych pozwala również mieć wpływ na temperaturę wnętrz, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w letnie upały.

A ponieważ oferowane produkty występują w wielu wariantach kolorystycznych każdy może dopasować montowaną roletę do stylu, w jakim urządzony jest dany pokój, dzięki czemu będzie to element nie tylko przydatny, ale i dekoracyjny.

Żaluzje wewnętrzne i zewnętrzne Poznań

Żaluzje to z kolei elementy, których budowa oparta jest o konstrukcję wykonaną z lameli, których poziom nachylenia można swobodnie regulować. Jedną z ich głównych zalet jest minimalistyczny wygląd, dzięki czemu doskonale sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym. 

Szczególnie atrakcyjne pod względem wizualnym są także żaluzje wykonane z drewna, które także stanowią doskonałą ochronę przez zbytnim przegrzewaniem się mieszkania. Ich wadą może być jednak konieczność regularnej konserwacji, jeśli więc nie mamy na to czasu lub ochoty bezpieczniej zdecydować się na produkt wykonany z mniej wymagającego aluminium. 

W przypadku żaluzji zewnętrznych materiałem, z którego są wykonane jest blacha kwasoodporna, dzięki czemu nie tylko doskonale chronią one wnętrze przed warunkami atmosferycznymi, ale są także niezwykle trudne do sforsowania przez włamywaczy, dlatego tak często wybierane są jako ochrona sklepów czy też magazynów. Ich opuszczanie i podnoszenie możliwe jest za pomocą pilota lub specjalnego przycisku zamontowanego wewnątrz pomieszczenia.

Zobacz na: https://alvera.pl/rolety-i-zaluzje/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj