Powrót do: Dla dzieci

Czym różni się smartwatch od bransoletki fitness?


Co jest lepsze - smartband i smartwatch czy bransoletka fitness? Jaka jest różnica między smartwatchem a bransoletką fitness? Czy bransoletka fitness jest naprawdę niebezpieczna dla zdrowia? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym materiale.

Dotarcie do sedna nazwy

Wybierając urządzenia wearable na różnych stronach i w sklepach internetowych, można natknąć się na podobne nazwy w opisie produktu, co powoduje zamieszanie terminologiczne. Ile jest rodzajów gadżetów noszonych na nadgarstku?

Inteligentny zegarek czy inteligentna bransoletka?

Bransoletki_fitnessBrzmi podobnie, ale jaka jest różnica między smartwatchem a smartwatch'em? Te dwie nazwy opisują ten sam typ urządzenia. Tłumacząc smartwatch z języka angielskiego, bardziej poprawne byłoby użycie terminu "smartwatch", który jest tym, czego używamy w naszych badaniach i recenzjach.

W życiu codziennym urządzenie to może nosić różne nazwy, ale opisują one jedno - zegarek elektroniczny z funkcjami sterowania smartfonem oraz czujnikami do monitorowania aktywności fizycznej i zdrowia.

Bransoletka fitness czy fitness tracker?

A nazwy te odnoszą się do tego samego typu urządzenia. Są one wymienne, a my używamy terminu "bransoletka fitness" w naszych badaniach dla jasności dla szerszego grona czytelników i użytkowników. Bransoletka fitness to gadżet na rękę, którego głównym zadaniem jest śledzenie aktywności fizycznej (przebyte kroki, sen, kalorie, tętno).

Czym różni się bransoletka fitness od smartwacha

Ustaliliśmy więc, że istnieją tylko dwa rodzaje urządzeń wearableopaski i zegarki fitness. Teraz zrozumiemy różnicę między smartwatchem a bransoletką fitness.

Cele

Ogólnie rzecz biorąc, smartband czy bransoletka fitness są bardziej skoncentrowane na monitorowaniu aktywności fizycznej i zdrowia, niż na obsłudze powiadomień ze smartfona. Opaski mają zwykle mniejszy wyświetlacz, co ogranicza zarządzanie powiadomieniami i reagowanie na nie.

Natomiast smartwatche mają bardziej wyrafinowaną konstrukcję, oferują więcej inteligentnych funkcji, ale także są w stanie zapewnić wystarczające monitorowanie zdrowia i aktywności.

Zestaw czujników

Liczenie kroków i przebytego dystansu jest tym, co potrafią wszystkie smartwatche i bransoletki fitness. No i jeszcze ta rozbieżność. Smartwatche mogą być również wyposażone w czujnik monitorujący tętno, odbiornik GPS, czujniki monitorujące sen, nasycenie krwi tlenem.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj