Powrót do: Budownictwo, Wykończenie wnętrz

Carrara płytki do wielu zastosowań


Naturalne kamienie pozostają w modzie nieodmiennie od lat. Bywają jednak drogie i wymagają pewnego zachodu w utrzymaniu. Dlatego bardzo dużą popularnością cieszą się płytki, które imitują swoim wzorem popularne marmury. Jednym z popularniejszych wzorów jest marmur Carrara płytki imitujące ten wzór są bardzo łatwe do codziennej pielęgnacji i utrzymania w czystości a do tego pięknie wyglądają.

Dlaczego warto zdecydować się na płytki wyglądające jak marmur Carrara?

Wyglądające jak marmur Carrara płytki (zobacz) nie wymagają impregnacji ani żadnych zabiegów konserwacyjnych. Co jest duża ich zaletą w stosunku do marmuru naturalnego. Mimo to są bardzo odporne i będą się pięknie prezentować na podłodze przez wiele lat.

Przypominające marmur płytki są często rektyfikowane na krawędziach, co daje efekt idealnie równych boków. Jet to nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale także bardzo ładne. Przeznaczone są do zastosowania we wnętrzu domów czy mieszkań, ale na rynku dostępne są również gresy i płytki mrozoodporne z tym wzorem. Dlatego jeśli chcesz mieć tego typu wykończenie, np tarasie rozejrzyj się za płytkami dedykowanymi do powierzchni zewnętrznych.

Carrara płytki - gdzie warto zastosować?

Carrara płytki to doskonałe rozwiązanie nie tylko do domu. Wzór ten jest tak elegancki, że sprawdzą się one doskonale także w biurze. Ich szykowny i elegancki wygląd nada wnętrzu prestiżu. Będą wywoływać skojarzenie z luksusem i ekskluzywnością.

Jeśli chodzi o wnętrze domu to doskonale sprawdzą się na schodach oraz w salonie, ale również w kuchni. Właściwie nie ma ograniczeń co do ich zastosowania. Dostępne są w odcieniach matowych i błyszczących, uda się je więc dopasować do wnętrza w niemal każdym stylu. Ważną ich zaleta jest to, że można je kłaść w mieszkaniach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj