Powrót do: Firmy/usługi

Skuteczne urządzenie do sprzątania dla alergików


Alergie są obecnie coraz powszechniejsze. Walka z ich objawami bywa bardzo trudna. Objawy alergii mogą nasilać się na skutek kontaktu z kurzem, roztoczami oraz sierścią zwierząt, dlatego tak ważne jest aby dom, w w którym mieszka alergik wyposażony był w wysokiej jakości urządzenie do sprzątania dla alergików. Tego typu sprzęt musi spełnić pewne określone wymagania, aby był skuteczny i dobrze spełniał swoje zadanie.

Odpowiedni dobór filtra do odkurzacza dla alergików

Ważnym zadaniem jaki ma do zrealizowania urządzenie do sprzątania dla osób z alergią jest oczyszczanie powietrza z czynników, które mogą wywoływać alergię. Służyć będzie do tego tego model wyposażony w odpowiedni filtr.

Dla alergików najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii będzie filtra efektywności A, zwany dawniej filtrem HEPA. Urządzenie do sprzątania dla alergików wyposażone w taki filtr jest w stanie zatrzymać cząsteczko o wielkości powyżej 0.3 mikrometra, co oznacza że skutecznie blokuje wydostawanie się z odkurzacza nie tylko kurzu, ale również bakterii, pyłków kwiatowych, grzybów czy wirusów.

Klasa odkurzacza również ma znaczenie

Umieszczone na odkurzaczu oznaczenie dotyczące klasy energetycznej odkurzacza informuje nas nie tylko o poborze prądu przez urządzenie. W rzeczywistości parametr ten wiąże ze sobą pobór energii oraz skuteczność odkurzania.

Urządzenie do sprzątania dla alergików powinno mieścić się w najwyżej klasie, oznaczanej jako A+++. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie ono nie tylko skutecznie usuwać zanieczyszczenia, ale również jest przyjazne dla środowiska bo pobiera niewiele prądu. Kupując urządzenie do sprzątania dla alergików warto również poszukać na etykiecie energetycznej informacji o reemisji kurzu.

Urządzenie do sprzątania dla alergików - z workiem czy bez

Wiele osób kupując urządzenie sprzątające dla alergików zastanawia się czy wybrać urządzenie z workiem czy bez. O ile sam odkurzacz ma dobry filtr nie ma to aż tak dużego znaczenia, można wybrać to co będzie dla nas wygodniejsze. W każdym z tych rozwiązań zanieczyszczenia i tak trzeba jakoś usuwać z wnętrza odkurzacza.

Zobacz na: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/urzadzenie-do-sprzatania-dla-alergikow-124.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj