Powrót do: Dla dzieci

Jak wybrać wózek miejski dla dziecka


Życie na co dzień w mieście wymaga częstego korzystania z komunikacji miejskiej, pokonywania dużych dystansów i częstego wchodzenia po schodach. Zwłaszcza gdy mieszka się w bloku bez windy. W pojedynkę nie jest to trudne. Jednak poprzeczka się podnosi, gdy te same dystanse trzeba pokonać z małym dzieckiem.

Spodziewając się powiększenia rodziny, wizja wnoszenia ciężkiego wózka na trzecie piętro, może przyprawić o dreszcze. Zwłaszcza gdy tą przeszkodę trzeba pokonać razem z maluchem. Do tego wsiadanie do miejskiego autobusu, własnego auta, czy tranwaju może sprawić nie małe problemy. Dlatego dla osób mieszkających w mieście powstały specjalnie dostosowane wózki dziecięce.

Jaki powinien być wózek dziecięcy do miasta?

Wózek przeznaczony dla dziecka w mieście, powinien być lekki, poręczny i możliwy do szybkiego złożenia. Mała waga wózka to podstawa, zwłaszcza gdy przyjdzie go wnosić na ostatnie piętro w budynku. Do tego gdy sąsiedzi nie zezwalają na zostawianie go na parterze lub sami się boimy, czy go jeszcze zastaniemy po zejściu na dół.

Wózek dziecięcy do miasta (zobacz miejskie spacerówki), to również kompaktowa forma po złożeniu. Bardzo przydatna cecha podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Składanie się do niewielkich rozmiarów oraz poręczna forma. Najlepiej posiadająca wygodny uchwyt, ułatwiający przenoszenie. Im szybciej się go składa i rozkłada, tym lepiej. Nikt nie chce marnować cennego czasu na długie kombinacje przy wózku.

Dobrze, gdy da się to zrobić jedną ręką. Druga zawsze się przyda do otwierania bagażnika samochodu lub przytrzymania torby z zakupami. Skrętne koła, ułatwiające szybkie manewry między sklepowymi półkami, podczas zakupów. Wszystkie cechy, które ułatwiają poruszanie się po ulicach miasta są mile widziane.

Czego potrzebuje mama w mieście?

Wózek powinien być komfortowy w użytkowaniu. Taki którego nie trzeba dźwigać i łatwo się składa. W końca mama ma wiele spraw do załatwienia. Zakupy, wizyta u lekarza czy sprawy urzędowe. To wszystko wymaga mobilności i częstego korzystania z autobusu lub auta. Ważną kwestią jest również wygląd wózka. Nie stanowi on jedynie niezbędnego elementu wyprawki, ale również może być elementem modowym.

Decydując się na konkretny model wózka, warto kierować się nie tylko wygodą dziecka, ale również swoim komfortem.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj