Powrót do: Firmy/usługi

Kolumbaria co warto o nich wiedzieć


Kolumbarium jest ścianą, pomieszczeniem lub obiektem, w którym są przechowywane poddane kremacji urny z prochami zmarłych.Skąd się wzięła nazwa Kolumbarium?Nazwa „kolumbarium” wywodzi się od łacińskiego słowa columba, które oznacza gołębnik, gdyż w kolumbariach znajdują się zazwyczaj wnęki do przechowywania urny, przypominające te znajdujące się w gołębnikach. Columbaria wywodzą się z okresu rzymskiego.

Jak wygląda wnętrze Kolumbarium?

Wnęka na urnę to zazwyczaj po prostu półka z przestrzenią na jedną do pięciu urn, z reguły z deską na górze lub na dole wskazującą, kto tam spoczywa. Często wewnątrz lub w pobliżu wnęki znajdują się miejsca, w których można pozostawić kwiaty lub składać osobiste kondolencje.

Co wziąć pod uwagę wybierając kolumbarium?

Jeśli planujesz z wyprzedzeniem przygotowania do kremacji bądź też planujesz przygotowania dla swojej ukochanej osoby zmarłej, możesz rozważyć jedną z opcji umieszczenia szczątków w zagłębieniu kolumbaryjnym. To może być wspaniały sposób na spełnienie życzeń ukochanej osoby, która chciałaby zostać poddana kremacji, jednocześnie zapewniając sobie miejsce do odwiedzenia. Nisze w kolumbarium występują we wszystkich rozmiarach i kształtach, zatem wybór odpowiedniej z nich może zająć trochę czasu.

1. Wewnętrzne czy zewnętrzne?

Kolumbaria mogą znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz Niekiedy może to mieć wpływ na cenę, zwłaszcza jeśli kolumbarium zewnętrzne ma wspaniałe widoki. Jeżeli mieszkamy w okolicy, gdzie często panują deszcze, zewnętrzna nisza może oznaczać konieczność większej konserwacji oraz potencjalne szkody.

2. Wyżej czy niżej?

Dla części osób nie jest to problem, lecz dla innych może mieć znaczenie. Jedni wolą trzymać swoje urny na wysokości oczu, natomiast inni wolą mieć je wyżej, aby zapobiec uszkodzeniom. Dolne przestrzenie kolumbarium są zwykle najtrudniejsze do sprzedania, co oznacza również, że są one bardziej przystępne cenowo.

3. Pojedyncze czy podwójne?

Przy zakupie niszy w kolumbarium masz możliwość wyboru jednej bądź dwóch. Pojedyncza wnęka pomieści jedną urnę, natomiast podwójna ma miejsce dla dwóch. Jeśli chcesz podzielić się wnęką z ukochaną osobą, najlepiej jest kupić podwójną, zamiast mieć nadzieję, że będzie miejsce, kiedy nadejdzie czas. Ma to również wpływ na koszt, więc pamiętaj o tym, jeżeli posiadasz napięty budżet.

Zobacz kolumbaria na: kolumbarium.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj