Powrót do: Wystrój wnętrz

Kryzys w małżeństwie zagraj mu na nosie


Tam, gdzie w związku nuda i brak zrozumienia pojawia się kryzys. Taka sytuacja nie omija również małżeństw, a więc związków, w których ludzie teoretycznie znają się na wylot. Kryzys w małżeństwie doprowadzić może do jego rozpadu, ale może także stać się powodem wzmocnienia relacji. W takiej sytuacji warto zadbać o swój związek w nietypowy sposób, aby uniknąć nudy i schematyczności, która — jak zostało wspomniane — jest jedną z przyczyn problemów małżeńskich.

Zabaw się! - pomysł na kryzys w małżeństwie

Lepsze od wzajemnego „grania sobie na nerwach” jest zagranie w planszówkę, albo tego typu rozrywka w innej formie. Nie chodzi tu jednak o popularnego Chińczyka, warcaby czy domino.Pojawienie się dziecka, remont, traumatyczne przeżycie czy brak czasu... - nawet najtrudniejsze problemy pojawiające się w małżeństwie mogą być rozwiązane, trzeba jednak przede wszystkim nauczyć się ze sobą rozmawiać; niekoniecznie „twarzą w twarz” przy stole, niczym w trakcie klasycznej konfrontacji.

Rozwiązywaniem problemów małżeńskich można się zająć w nieco bardziej wyszukany i przyjemny sposób, tym bardziej, jeśli podłożem kryzysu w małżeństwie jest kwestia łóżkowa. Naprzeciw potrzebom małżonków wychodzi pomysł zainspirowany młodzieżową grą „w butelkę” czy „rozbieranego pokera”.

Gorąco i pikantnie — nie tylko w kuchni

Pomijając fizjologiczne i fizyczne aspekty problemów z seksem, niejednokrotnie powodem nieporozumień jest monotonna i powtarzalna gra wstępna. Gry małżeńskie, czyli nieco urozmaicone wersje klasycznych gier oraz całkiem nowe „łamigłówki” to alternatywa dla osób pragnących przypomnieć sobie jak to jest czuć motylki w brzuchu, a także dla tych, którzy po prostu mają ochotę na pokonanie nudy w łóżku.

Pikantne zadania, rozgrzewające pragnienia polecenia podgrzeją chęć na seksualne igraszki. Gra wstępna to nie tylko parę minut dotyku przed seksem; to przede wszystkim wzajemne zrozumienie potrzeb partnera i pobudzanie ich przez wiele godzin przed finałem. Poprawa relacji małżeńskiej musi mieć podłoże właśnie w szanowaniu pragnień partnera i rozumieniu czynników wpływających na chęć podejmowania przez niego wszelkich aktywności.

Dbanie o dobre relacje

Dbanie o relację i tym samym unikanie lub zażegnywanie kryzysu w małżeństwie to też czas wspólnie spędzony. Gry dla par to nie tylko swego rodzaju gra wstępna; to również możliwość podjęcia wspólnej aktywności niekoniecznie zakończonej seksem.

Taka rozrywka jest świetnym sposobem na przypomnienie sobie pozytywnych aspektów bycia razem i docenienia wyjątkowych chwil.Pożegnajcie się...… z kryzysem! Choć przezwyciężenie kłopotów pojawiających się w związku od czasu do czasu może nie być proste, to rzeczowe, aczkolwiek oryginalne podjęcie tematu, w efekcie wzmocni związek.

Nie można więc pozwolić urażonej dumie na brak dialogu; dialog bowiem to nie tylko konwersacja werbalna. Małżeństwo zaś to gra – nieustająca gra o względy partnera, pełna subtelności i niepozbawiona smaku.

Więcej przeczytasz na: https://pudelkodlapar.pl/kryzys-w-malzenstwie/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj