Powrót do: Budownictwo, Wykończenie wnętrz

Kilka słów o projekcie Jaskółka 2 z garażem


Wybór projektu domu jednorodzinnego jest dużym wyzwaniem dla każdego, kto planuje jego budowę. Ze względu na powagę tej decyzji warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą nam na dokładne określenie naszych wymagań.

dom jednorodzinny Jaskółka 2

Przede wszystkim należy zacząć od uwzględnienia wielkości rodziny, która to bezpośrednio rzutuje na określenie minimalnej wielkości budynku. Najczęściej decyzja zapada ze względu na tradycyjny model gospodarstwa domowego 2+2. W danym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie projekt, w którym uwzględniono minimum 3 sypialnie. Doskonałym przykładem tego typu układu jest Jaskółka 2 z garażem, której to rzuty znajdziemy pod adresem: https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-jaskolka-2-z-garazem-iu71/.

Jaki układ pomieszczeń się sprawdzi?

Kolejnym aspektem przy wyborze projektu domu powinien być jego użyteczny rozkład. Wbrew pozorom, wielu o tym zapomina a później musi się zmierzyć z konsekwencjami nie ustawnego salonu czy zbyt małej kuchni. Należy podkreślić, że kuchnia i salon to najczęściej serce domu, dlatego warto stawiać na przestrzeń i światło.

Świetnym rozwiązaniem, w szczególności dla osób lubiących gotować, jest pół otwarta kuchnia na salon, która posiada obok spiżarnię. Opisany wyżej układ został zastosowany przy tworzeniu projektu Jaskółka 2 z garażem. Nawiązując do powyższego projektu, warto zaznaczyć że dzięki dużym oknom w salonie zyskujemy nie tylko więcej światła, ale również poczucie przestrzeni.

Garaż w projekcie Jaskółka 2

Ostatnim z istotnych zagadnień dla osób poszukujących domu dla swojej rodziny, powinien być garaż i zaplecze przeznaczone na kotły i skrzynki operujące urządzeniami w pomieszczeniach. Projekt domu Jaskółka 2 rzecz jasna go posiada.

W wielu przypadkach garaż stanowi osobny budynek i niejednokrotnie sprawia to wiele trudności, zaczynając od dźwigania ciężkich zakupów przez śnieg w ciągu zimy do dodatkowych kosztów związanych z budową kolejnego dachu. W tym wypadku, najlepszym rozwiązaniem jest garaż inkorporowany w projekt domu. Mądrym rozwiązaniem jest przewidzenie dodatkowego pomieszczenia na urządzenia, których z roku na rok przybywa a o których łatwo zapomnieć.

Kocioł, uzdatniacz wody, czy stacja operująca panelami słonecznymi, to wszystko co warto mieć w dodatkowym pomieszczeniu obok garażu. Taki układ zapewni łatwy dostęp serwisantów do urządzeń, bez potrzeby ich wchodzenia do naszego domu.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj