Powrót do: Firmy/usługi

Jak przebiega sprowadzanie towaru z Chin


Obsługa importu to w ostatnim czasie bardzo popularne zajęcie. Powstaje w tej branży coraz więcej nowych firm doradczych. Na czym zatem polega ich praca? Przeczytaj i dowiedz się więcej.


Obsługa importu składa nie zazwyczaj z kilku etapów. Szczegóły można znaleźć na tej stronie. Mowa tu o sytuacji, kiedy klient zleca import kompleksowo. Warto wiedzieć, że większość firm oferuje swoim klientom również wybór zakresu usług, które maja być świadczone. W takiej sytuacji firma realizuje jedynie wybrane usługi, a resztę odbiorca załatwia sam. Wracając jednak do podejście kompleksowego to sprowadzanie towaru z Chin to szereg kolejnych czynności.

Sprowadzanie towaru z Chin krok po kroku

Po pierwsze szuka się odpowiedniego dostawcy i sprawdza jego wiarygodność. Ustala się podstawowe informacje o firmie: jak długo działa na rynku, czy w ogóle jeszcze istnieje, przeprowadza się wywiad środowiskowy i inne czynności na życzenie klienta. Kolejny etap to audyt u takiego dostawcy. Przeprowadza się analizę mocy produkcyjnych, wydajności, procedur itd.

Ten etap ma na celu uzyskanie informacji, czy dana firma jest w stanie sprostać naszemu zamówieniu. Na tym etapie można także przeprowadzić analizy laboratoryjne, aby sprawdzić, czy dane produkty odpowiadają europejskim normom i wymogom. Następnie przeprowadza się szereg kontroli jakości wyrobów gotowych, fabrykatów użytych do produkcji oraz na kilku etapach samego procesu produkcyjnego. Na tym etapie przeprowadza się także analizę i sortowanie braków. Ostatni etap to odbiór gotowych produktów, załatwianie niezbędnej dokumentacji importowej i transport towaru do kraju.

Import z Chin do unii europejskiej nie jest prostym zajęciem

Widać więc, że simport towarów z Chin to proces niezwykle złożony i trudny. Aby go rzetelnie i solidnie przeprowadzić potrzebna jest duża wiedza, umiejętności i doświadczenie. Nie bez znaczenia jest też odpowiednio wykształcona i wyszkolona kadra. Tylko wtedy dana firma jest w stanie w sposób satysfakcjonujący dla swojego klienta przeprowadzić proces importowy. A w dzisiejszych czasach każdy zadowolony klient jest na wagę złota. Nikomu przecież nie trzeba tłumaczyć, że marketing szeptany jest jedna z najskuteczniejszych form reklamy.

Jeśli nie czujemy się mocni w takich zagadnieniach jak odprawa celna, podatek vat, czy kontrola jakości towaru z Chin może warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy. W przeprowadzeniu odprawy celnej pomoże agencja celna, zostaje jeszcze jednak wiele innych aspektów. Na szczęście funkcjonuje wiele firm świadczących usługi doradcze jeśli chodzi o import towarów.Skorzystanie z tego rodzaju możliwości sprawi, że poziom bezpieczeństwa w imporcie z Chin będzie na maksymalnym poziomie.

Możliwa jest kompleksowa pomoc w realizacji zamówienia z Azji. Pomogą nie tylko w odprawie celnej, ale też wykonają za nas szereg innych czynności, na przykład kontrolę towarów z Chin. Pracownicy chętnie odpowiedzą na nasze pytania, wystarczy napisać na adres e mail lub zadzwonić. Doradza czy wybrać transport lotniczy, czy transport morski. Nad jakimi produktami warto się zastanowić w przypadku importu z Chin.

Więcej informacji na:  www.izntrade.com/sprowadzanie-towaru-z-chin
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj