Powrót do: Wystrój wnętrz

Wybieramy lampy sufitowe i plafony


Wystrój wnętrza to nie tylko meble czy kolory ścian, ale także oświetlenie! Odpowiednio dobrane, nada naszemu pomieszczeniu upragnioną atmosferę. Ważne jest też, by swoim designem wpasowało się w estetykę naszego domu czy mieszkania. Gdy na rynku powstaje coraz to więcej przeróżnych wzorów i modeli, czasami ciężko jest się zdecydować na ten, który odpowiadał nam będzie najbardziej. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. plafony, czyli lampy, które montowane są przy suficie. Jest to idealne oświetlenie do łazienki, ale nie tylko.

Jak dobrać lampy sufitowe do łazienki i innych pomieszczeń?

Na początek istotne znaczenie ma to, do jakiego pomieszczenia poszukujemy lamp. Inne modele nadawać będą się do salonu i sypialni, inne natomiast do kuchni czy łazienki. Lampy sufitowe, to świetny pomysł do salonu czy jadalni. Umieszczone na suficie świetnie oświetlą większe przestrzenie.

W przypadku pokoju o mniejszym metrażu nie tylko je rozjaśnią, ale również nie zabiorą za dużo miejsca. Plafony, czyli jeden z rodzajów lamp montowanych przy suficie dostępne są teraz w wielu trendy modelach, które znaleźć można w sklepach internetowych. Duży wybór asortymentu sprawia, że znalezienie modelu, który sprosta naszym oczekiwaniom, nie jest trudne!

Na co warto zwrócić uwagę wybierając plafony łazienkowe?

Wybierając oświetlenie do naszych łazienek, na początek należy zwrócić uwagę na ich metraż. Większe pomieszczenia z reguły wymagają większej ilości lamp bądź odpowiednie tu będą lampy większe.

Kolejnym czynnikiem jest oświetlenie naturalne. Czy w naszej łazience posiadamy okno? A może jest wyjście na balkon? Takie czynniki również mają ogromne znaczenie. Kolejnym ważnym punktem jest styl, w jakim chcielibyśmy nasze pomieszczenia urządzić.

Lampy sufitowe występują na rynku w wariantach modeli klasycznych lub nowoczesnych i bardziej designerskich. Ostatnim czynnikiem, który ma ogromne znaczenie, jest rodzaj pomieszczenia. Ostrzejsze światło będzie nadawało się do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka, a oświetlenie bardziej nastrojowe sprawdzi się w sypialni!

Czytaj więcej o oświetleniu do łazienki: https://pytanieomieszkanie.pl/aranzacja-lazienki/oswietlenie-do-lazienki/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj