Parametry procesu spawania MIG/MAG
W przypadku spawania przy wykorzystaniu technologii MIG oraz MAG istnieje kilka bardzo ważnych czynników mających wpływ na spawanie Wrocław. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób można regulować proces spawania.
Rodzaj i biegunowość prądu spawania
Podstawowym rodzajem prądu, który stosowany jest w przypadku tych metod, jest prąd stały o biegunowości dodatniej, jednak bardziej zaawansowane półautomaty spawalnicze pozwalają na spawanie przy wykorzystaniu prądu pulsującego czy też prądu o podwójnej pulsacji.
Przy zastosowaniu prądu pulsującego można uzyskać spoinę wolną od odprysków i prawidłowym przekroju bez porowatości. Dodatkowo w przypadku zastosowania takiego prądu trudno spawalne materiały, spawa się łatwiej.
Natężenie i napięcie łuku
Kolejnym bardzo istotnym parametrem, jeśli chodzi o spawanie Wrocław, jest napięcie i natężenie łuku. W większości półautomatów bezpośrednio regulować można napięcie łuku, a za pomocą tego parametru z kolei regulowane jest natężenie łuku. Jednak natężenie zależy nie tylko od napięcia, ale także szybkości podawania drutu oraz jego średnicy. Zbyt duże napięcie spowoduje, że rozprysk spawania będzie zbyt duży oraz zwiększy się ryzyko podtopień i przyklejeń, natomiast zbyt małe spowoduje niestabilność procesu.
Rodzaj i średnica drutu
Jest to również bardzo istotny parametr, który musi być odpowiednio dobrany do spawanego materiału. Na rynku dostępne są druty o średnicy 0.6, 0.8, 1.0, 1.2 oraz 1,6mm. Średnica drutu powinna być dobierana na podstawie spawanego materiału oraz pozycji spawania.
Innymi czynnikami, które mają wpływ na spawanie Wrocław, jest prędkość podawania drutu, rodzaj i natężenie przepływu gazu osłonowego, pochylenie uchwytu czy też prędkość spawania.
KOMENTARZE:
Brak komentarzy