Powrót do: Firmy/usługi

Przenośniki rolkowe napędzane prostym rozwiązaniem w transporcie wewnętrznym


Istnieją różnorodne rozwiązania umożliwiające transport na niewielkie odległości produktów o zwartym kształcie, takich jak palety albo skrzynki. Jednym z najpopularniejszych oraz najtańszych są przenośniki paletowe rolkowe. Urządzenia takie mogą działać w oparciu o siłę grawitacji lub być napędzane silnikiem.

Przenośniki rolkowe napędzane - co to takiego?

Wspomniane wcześniej przenośniki paletowe napędzane to niezwykle proste, ale jednocześnie wydajne i skuteczne urządzenia, które jak sama nazwa wskazują działają w oparciu o siłę napędu. Ich rolki nie przemieszczają się całkowicie swobodnie. Potrzebują one do funkcjonowania źródła napędu. Natomiast przenośniki paletowe rolkowe działające w oparciu o siłę grawitacji mogą służyć nie tylko do transportu, ale również jako stanowiska montażowe lub bufory dla przenośników napędzanych.

Jak to jest zbudowane?

Konstrukcja na której oparte są przenośniki paletowe napędzane zależy tak naprawdę od towaru, który będą one transportować. Ważna jest jego masa, ale też kształt oraz wymiary. Parametry przenoszonego towaru mają również wpływ na średnicę rolek w jakie wyposażone są przenośniki paletowe rolkowe. Dla rolek o dużych średnicach można zastosować łożyska.

Mogą to być łożyska kulkowe ewentualnie maszynowe. Napędzane przenośniki rolkowe  mogą być skonstruowane w taki sposób, że dostęp do poszczególnych rolek jest niezależny od innych, co ułatwia wymianę pojedynczej rolki w razie awarii. Przenośniki paletowe rolkowe, których zadaniem jest transport przedmiotów o dużej wadze można wyposażyć w dodatkowe rolki hamujące.

Przenośniki rolkowe napędzane i grawitacyjne - zalety

Przenośniki rolkowe napędzane są wygodne w eksploatacji i to zdecydowanie jest ich największa zaleta. Ich ręczna obsługa nie wymaga dużej siły. Przenośniki paletowe rolkowe działające w oparciu o siłę grawitacji są lekkie, nie wymagają bowiem dodatkowych elementów, które są niezbędne jeśli przenośnik ma napęd. Ich obsługa jest banalnie prosta. Są niezawodne. Brak silnika sprawia, że przenośniki paletowe grawitacyjne są energooszczędne. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj