Powrót do: Turystyka

Wycieczka do Auschwitz Birkenau Krakow


Czy planowaliście kiedyś wycieczkę do Oświęcimia? Jeżeli będziecie kiedyś na małopolskiej ziemi, to koniecznie musicie to zrobić. Jest to pomnik historyczny, który udowadnia, że podczas II wojny światowej III Rzesza pozostawała bezlitosna dla ludzi, którzy ośmielili się sprzeciwić. Pomimo tego, że obóz Auschwitz Krakow nie jest niczym przyjemnym, to chcąc dowiedzieć się wszystkiego o latach wojennych warto odwiedzić to miejsce.

Auschwitz Birkenau Krakow "Fabryka śmierci"

Taki niechlubny przydomek przylgnął niestety do tego miejsca. Czy to dobrze? Oczywiście, że nie. Ale tak naprawdę było to miejsce, gdzie ludzie pracowali na...śmierć. Ważna tu była praca, jak najbardziej. Ludzie mieli do wykonania najróżniejsze zadania. Większość z nich trafiała jednak do prac budowlanych, aby jak najlepiej rozbudować właśnie to miejsce.

Jednak warunki pracy były tak nieludzkie, że ludzie umierali tutaj od wycieńczenia i braku sił. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Naziści nie mieli wcale zamiaru dbać o swoich więźniów, bowiem ich celem było tak naprawdę zabić jak największą ilość osób. Ludzie trafiali do tego masowego więzienia dużymi transportami. Nikogo nie dziwił fakt, że na teren obozu Auschwitz Birkenau Krakow wjeżdżał pociąg z kilkuset osobami, którzy od razu trafiali do swoich cel.

Komory gazowe w Auchwitz Krakow

Drugim powodem, dlaczego miejsce Auschwitz Krakow było nazywane fabryką śmierci to fakt, że ludzie byli tutaj czasem prosto wysyłani na śmierć. Często ludzie prosto z pociągu trafiali niestety do komór gazowych, gdzie jak na pewno się domyślacie, byli zagazowani.

Wszystko to działo się za przyzwoleniem nazistów, którzy byli dumni, że mogą "pozbyć" się ludzi, którzy sprzeciwiali się ich rządom. W dużej mierze taka akcja z komorami skierowana była przeciwko Żydom. Naziści uważali ich za gorszy naród, który nie powinien był istnieć. Dlatego też dążyli do tego, aby wszystkich wykończyć. Na szczęście jednak im się to nie udało.

Wycieczka do Auschwitz Birkenau Krakow pokazuje, że działo się tutaj wiele rzeczy. To jednak również miejsce dowodzące, że z nazistami udało się wygrać. Więcej przeczytasz na: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj