Powrót do: Turystyka

Linki i bransoletki z paracordu pomocnym gadżetem


Bransoletki Paracord służą wielu celom, bez względu na to, czy są rozplecione, czy też nie. Niektórzy co prawda noszą je jedynie jako ozdobę,  jednak warto pamiętać, że taki sprzęt może się przydać zawsze i wszędzie, szczególnie miłośnikom gier i przygód w stylu „szkoła przetrwania” .

Co warto wybrać

Jeśli utkniemy w sytuacji awaryjnej bez jedzenia, łuk i strzała są świetnym sposobem na zdobycie pożywienia. Możemy zbudować swój sprzęt łuczniczy za pomocą ostrego noża o stałym ostrzu, linki z paracordu, elastycznego drzewka, kilku pędów drzew na strzały i kilku piór. Wybierzmy twarde drewno na swój łuk trochę pędów lub przyrostów dla strzały.

Wybierz nienaruszoną sekcję o długości 550 sznureczków na cięciwę. Będziemy także musieli usunąć część 7-żyłowego rdzenia z wyciętego kawałka sznurka, aby przesunąć strzałki. Przytnijmy strzały  do preferowanej długości.. Napnijmy łuk, zobaczmy, jak się wygina, ściągnijmy go i dopasujmy do ręki. Przeżyjmy każdą dziką sytuację dzięki tym krytycznym wskazówkom. Ustawienie pułapek może być przydatną strategią zdobywania pożywienia w sytuacji przetrwania, a także pozwala zaoszczędzić czas na wykonywanie innych zadań. Sznur paska  może zostać użyty na pętle i wyzwalacze.

Jakie linki do łuku warto kupić

Wewnętrzne pasma sznurka mogą być używane do mniejszych części pułapek. Ze sznura można wykonać odpowiednią linkę łuku. Ze względu na śliskość 550 linek, możemy używać dwóch pasm sznurka skręconych wokół siebie dla  struny w kształcie łuku. Zapewnia to większą przyczepność i pomaga w obsłudze zestawu. Wybierzmy martwe, suche drewno iglaste.

Nienaruszona bransoleta survivalowa z paracordu, używana na nadgarstku lub podudzie lub odcinek sznurka może być stosowany na większej części kończyny, w opasce uciskowej, aby powstrzymać ciężkie krwawienie. Jeśli nie mamy plecaka wypełnionego taśmą klejącą, potrzebujemy mocnego materiału do wykonania szyny na ręce lub nogi, które wymagają podparcia.

Budowa łuku

Od patyków i gałęzi, po sztywne pasy z kory rzadko występuje u nich brak sztywnego materiału szynowego. Ale mocny materiał mocujący może być trudny do zdobycia. Aby wykonać odpowiednią szynę, musimy utworzyć wyściółkę wokół obszaru, który ma być łubką, dodać usztywniające podpórki i bezpiecznie związać sznur. Sznur paska przeżycia można rozplątać, aby uzyskać od 450 do 600 cm, co powinno wystarczyć do wykonania zadania. Rozplątana bransoleta paracord może posłużyć jako szybka alternatywa sznurówek do butów.

Podczas gdy gruba, biała żyłka rzadko pozwala złowić przebiegłe ryby w czystej wodzie, możemy mieć szansę w mętnej wodzie, używając jednego z pasm bransoletki. Takie linki są bardzo wytrzymałe, dlatego są coraz częściej stosowane przez miłośników przygód.

Linki i bransoletki paracord znajdziesz w sklepie turystycznym
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj