Powrót do: Firmy/usługi

Tworzenie stron internetowych - samemu, czy z pomocą profesjonalistów?


W dzisiejszych czasach internet jest podstawowym źródłem informacji. Każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć na dany temat lub znaleźć jakiś produkt, firmę, czy usługę korzysta z wyszukiwarki. Dlatego też coraz więcej osób i firm decyduje się na założenie strony www. Od czego w takiej sytuacji zacząć? Na początku musimy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie zrobić stronę internetową samemu, czy będziemy korzystać z usług specjalistów.

Czasochłonne tworzenie stron

Dla nowicjuszy zrobienie strony będzie niewątpliwie praco i czasochłonne. Co prawda w sieci istnieje spora liczba darmowych edytorów, jednak zrobione za ich pomocą serwisy są raczej amatorskie i nie dają wielu możliwości. Dlatego stronę firmową warto zlecić profesjonalistom, dla których informatyczna obsługa firm to codzienność.

Jeśli chodzi o strony prywatne, czy blogi to jest to z pewnością wystarczające rozwiązanie. Wiadomo, że na takich serwisach liczy się głównie treść, a nie profesjonalne logo, zdjęcia, czy szata graficzna. Jeśli jednak ma być to strona profesjonalna (firmowa) to warto wtedy skorzystać z płatnych opcji, jakie dają nam powyższe edytory. Możemy wtedy wykorzystać własną domenę (adres www), serwer, wstawić własne zdjęcia, logo, zoptymalizować naszą stronę tak, aby była przyjazna dla wyszukiwarek.

Profesjonalne obsługa firm

Warto jednak wspomnieć, że dla osób nie będących w temacie może okazać się to barierą nie do przeskoczenia. W takiej sytuacji będą musieli skorzystać z opcji numer dwa: jak już wspomniano skorzystanie z usług specjalistów zajmujących się obsługą informatyczną firm.

We Wrocławiu istnieje spora liczba firm działających w tej branży. Oferują one projektowanie stron internetowych, sklepów internetowych, ich optymalizację, robienie zdjęć, pozycjonowanie oraz serwis laptopów i komputerów. Działają one kompleksowo i w wielu wypadkach klient nie musi praktycznie nic robić. W większości przypadków to klient sam ustala zakres prac, które wykona on sam, a które zleci profesjonalistom.

Ile to kosztuje

Ceny takich usług są bardzo zróżnicowane. Zależy to od wielu czynników, jednak ogólnie można stwierdzić, że wahają się one od kilku set do nawet kilku tysięcy złotych. Skorzystanie z profesjonalnej firmy da nam pewność, że nasza strona będzie stroną profesjonalna i z pewnością nie odstraszy potencjalnych klientów.

Które zatem rozwiązanie wybrać? To zależy od tego jakie są nasze oczekiwania i jakie ma być przeznaczenie naszej strony www. Jeśli ma być to amatorska strona czy blog na konkretny temat, można zrobić ja samemu. Jeśli to ma być strona profesjonalna, która ma za zadanie przyciągnąć klientów, warto zainwestować pewną sumę i zlecić jej wykonanie zawodowcom, gdyż w niedługim okresie zainwestowana kwota powinna się zwrócić.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj