Powrót do: Medycyna, Zdrowie

Szyna relaksacyjna a leczenie bruksizmu.


Na problemy z uzębieniem narzeka dziś wielu z nas, co oczywiście nikogo dziwić nie może. Jednym z problemów, który może się nam przytrafić jest tak zwany bruksizm. Większość z pewnością nawet o nim nie słyszała. Wyjaśnijmy więc w pierwszej kolejności, że jest to dolegliwość, która wiąże się ze ścieraniem zębów. Nie jest bowiem tajemnicą, że zgrzytanie czy żucie nie wpływa korzystnie na nasze zęby i powoduje ich ścieranie.

Częste problemy - zgrzytanie zębów

Z takim problemem najczęściej borykają się ludzie od dwudziestu pięciu do czterdziestu pięciu lat, choć zdarzyć się może, że taka przypadłość dotyczy także i dzieci. Na całe szczęście możliwości leczenia bruksizmu, nie tylko we Wrocławiu,  jest dziś naprawdę sporo i nie jest to tylko szyna relaksacyjna

Bardzo często wystarczająca będzie sama zmiana nawyków, co w przypadku ludzi dorosłych, którzy zgrzytają zębami czy też je zaciskają od wielu lat, może to być stosunkowo trudne. Ponadto weźmy też pod uwagę, że przyczyną takiego zachowania może być stres. Wówczas pomyśleć trzeba tutaj o jakichś lekach uspokajających, których na rynku jest przecież mnóstwo.

Jak leczyć zgrzytanie zębów

Pomoże także szyna relaksacyjna. Wrocław tak jak i każde inne miasto w Polsce ma wiele gabinetów, gdzie taka szyna może zostać nam wykonana. Zauważmy od razu, że jest ona wykonywana na indywidualne zamówienie.

Wszystko dlatego, że musi bardzo dokładnie pasować do uzębienia pacjenta. Na szynę relaksacyjną we Wrocławiu zdecydowało się już wielu pacjentów. Wydaje się, że słusznie, bo i wykorzystanie jej w leczeniu bruksizmu naprawdę się sprawdza i zapewnia dobre efekty.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj